Opnieuw Poolse agenten op werkbezoek in Den Haag

16 June 2026, 07:47 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Politie Loosduinen (Instagram)

Bij de politie-eenheid Den Haag werken deze maand opnieuw twee Poolse agenten mee. De agenten helpen mee op verschillende basisteams. Daarbij dragen ze wel hun uniform, maar geen wapens of andere geweldsmiddelen. De Polen gaan mee op surveillance, voeren gesprekken met burgers, doen mee aan controles en bezoeken scholen en locaties waar andere Poolse mensen wonen en werken.

De uitwisseling is onderdeel van een al ruim 20 jaar durende samenwerking tussen de Poolse en Nederlandse politie, bedoeld om kennis en ervaringen uit te wisselen en om het contact tussen de Nederlandse politie en de Poolse gemeenschap verder te verbeteren.

De nieuwe contacten die gelegd worden met Poolse mensen binnen het werkgebied van Politie Den Haag, moeten bijdragen aan een groter vertrouwen van deze mensen in de Nederlandse politie. Dat gebeurt onder meer door op straat met ze in gesprek te gaan. De Poolse agenten spreken uiteraard Pools, maar ook goed Engels. Ze kunnen daardoor goed bemiddelen als Poolse inwoners de Nederlandse en Engelse taal niet goed genoeg kennen.